Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
ORYGINALNE PRODUKTY
Profesjonalni Dostawcy
NASZE USŁUGI
Zawsze na czas!
SKLEP ON-LINE!

Jak kłaść deski podłogowe?

Na ostateczny wygląd pomieszczenia ma wpływ sposób wykończenia wnętrza, a w tym sposób ułożenia paneli podłogowych lub desek drewnianych. Może je powiększyć lub poszerzyć optycznie oraz nadać mu pożądaną estetykę. Ułożenie ma wpływ znacząco na funkcjonalność podłogi, ale warto poznać kilka zasad, dzięki którym podłoga będzie się lepiej prezentować.

Kierunek układania desek

Kierunek układania desek ma wpływ na wygląd pokoju. Ogólnie zaleca się montować podłogę zgodnie z kierunkiem padania światła. Jednak w różnych pomieszczeniach wygląda to inaczej. W krótkim pomieszczeniu montaż pionowy doda mu głębi, dzięki czemu będzie wyglądało na dłuższe. Jeszcze korzystniejszy efekt można osiągnąć łącząc jasną podłogę z ciemniejszymi ścianami. W tych pomieszczeniach zaleca się wybieranie podłóg jasnych o naturalnych odcieniach, gdyż optycznie zwiększą je i rozjaśnią. W pomieszczeniach wąskich warto pomyśleć o ułożeniu desek poziomo. Powierzchnia będzie wyglądać na szerszą. Dla lepszego efektu, nie należy stosować ciemnych kolorów podłóg ani ścian. A przy bardzo małych pomieszczeniach najkorzystniej wygląda podłoga ułożona diagonalnie. Skośna podłoga powiększy optycznie przestrzeń i jest ciekawym zabiegiem stylistycznym.

Montaż podłogi

Prawidłowy montaż podłogi to pierwszy krok do jej wieloletniego użytkowania. Montaż można rozpocząć dopiero po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych. Pomieszczenie musi być osuszone i posiadać sprawny system wentylacyjny. Po położeniu podłogi montujemy drzwi wewnętrzne. Ważna jest temperatura panująca w pomieszczeniach oraz temperatura podłoża. Powinna być wyższa niż  10 stopni. Istotna sprawa jest wilgotność podłoża oraz drewna.

About the author

Kategorie Bloga

Ostatnie Prace