Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
ORYGINALNE PRODUKTY
Profesjonalni Dostawcy
NASZE USŁUGI
Zawsze na czas!
SKLEP ON-LINE!

Jak zmienić kolor parkietu?

W przypadku podłóg drewnianych możliwe jest nieznaczne dokonanie zmiany ich koloru. Jednak takie działanie sprawia, że wnętrze zdaje się całkowicie odmienić. W związku z tym wiele osób decyduje się na takie zabiegi. Czy wiesz, w jaki sposób się je przeprowadza i jakie są dostępne metody w przypadku podłóg wykonanych z drewna, takich jak parkiety, aby wyglądały zdecydowanie bardziej nowocześnie?

Jakie są metody zmiany koloru parkietu?

Z pewnością będzie nam potrzebna odpowiednia chemia parkieciarska. Istnieje jednak kilka metod, które skutecznie zmienią zabarwienie drewna w naszych domach. Możemy delikatnie wybielić, przyciemnić, jak również wybrać dowolny kolor z palety kolorów. To, na jaką metodę się zdecydujemy uzależnione jest od efektu, jakiego oczekujemy. Zastosować można bejcę, lakier, wok, lub olej. Przed ich użyciem powinno się jednak dokładnie wyszlifować drewno, w związku z czym zaleca się jego cyklinowanie. Tylko w ten sposób uzyskamy zadowalający i trwały wygląd naszej podłogi.

Zmiana koloru podłogi często następuje w momencie, gdy decydujemy się na większy remont. Nic dziwnego, bo trochę z tym roboty i konieczne jest opróżnienie pomieszczeń nawet na kilka dni. Zdecydowanie za najprostszą metodę uznaje się pomalowanie podłogi podbarwionym lakierem. Możemy tu zdecydować się na dowolny kolor, jednak musimy pamiętać, że usłojenie będzie nieco mniej widoczne. Z kolei olej i wosk wyjątkowo podkreślą usłojenie podłogi.

A może bejca?

Pozostaje do wyboru jeszcze bejcowanie. Jednak na nią i tak musimy nałożyć jeszcze dwie warstwy lakieru. To, jaki efekt uda nam się uzyskać będzie w pełni zależne od rodzaju bejcy, jaką kupimy. W przypadku podłóg znaczenie będzie miał wydłużony czas schnięcia, który pozwoli na jednolite pokrycie większej powierzchni. Przykładowo wykorzystanie bejcy spirytusowej może spowodować, że na parkiecie pozostaną plamy, bo jej czas schnięcia jest wyjątkowo krótki. Warto więc sprawdzić jaki produkt dobieramy lub postawić na pomoc profesjonalisty. W ten sposób uzyskamy taki efekt, jakiego oczekujemy.

About the author

Kategorie Bloga

Ostatnie Prace

Chmurka Tagów