Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
ORYGINALNE PRODUKTY
Profesjonalni Dostawcy
NASZE USŁUGI
Zawsze na czas!
SKLEP ON-LINE!

Jak dbać o parkiety drewniane?

Drewniany parkiet to podłoga o ponadczasowych charakterze i wysokiej wytrzymałości. Jeśli będzie odpowiednio zadbany, to będzie stanowił piękną wizytówkę domu, w którym się znajduje. Jednak warto pamiętać, że konieczne jest odpowiednie dobieranie stosowanych metod, tak, aby nie doprowadzić do jego zniszczenia. Jak więc skutecznie dbać o parkiet i utrzymać go w wyjątkowym stanie?

Pamiętaj o odpowiednim czyszczeniu

Jeśli nawet dojdzie do wylania się czegoś na nasz parkiet, to powinniśmy jak najszybciej to zetrzeć. Woda jest jednym z jego największych wrogów. Pozostawiona może w krótkim czasie spowodować znaczące zniszczenia, w tym jego odkształcenie. Prawidłowe mycie powinni być więc przeprowadzane mopem z niewielką ilością detergentu. Raczej nie myje się parkietów na mokro. Najpierw odkurzamy, potem zmywamy specjalnym środkiem i wycieramy do sucha. Mop, który wykorzystujemy może być oczywiście lekko wilgotny. Dodatkowo nie zaleca się wykorzystywania preparatów ściernych oraz zawierających ocet. Dobrze jeśli mop będzie wykonany z mikrofibry. Pamiętajmy również, aby dokładnie zabezpieczyć parkiet, w czasie gdy będziemy malować mieszkanie.

Wszystko co przynosimy do domu na butach może działać na parkiet jak papier ścierny. W związku z tym, aby nie dochodziło do rysowania i ścierania warto zabezpieczyć wejście do domu wycieraczką lub specjalną matą, jak również pilnować, aby nie chodzić po nim w butach. Wówczas zdecydowanie dłużej zachowa swoje piękno.

Odnowienie parkietu

Cyklinowanie jest ciekawą metodą na odnowienie parkietu. Pozwala ono na dokładne ścieranie i polerowanie jego wierzchniej warstwy, przez co zyskuje on nowe życie. Na zakończenie takie procesu nakłada się lakier lub inny środek zabezpieczający. W ten sposób nawet stary parkiet, może znów wyglądać pięknie. Taka podłoga staje się wizytówką domu i idealnie wkomponowuje się w jego aranżację, niezależnie od zastosowanego stylu. Jest po prostu ponadczasowa i zwyczajnie piękna. Czy sprawdzi się również w Twoim domu? Czy uważasz, że warto zdecydować się właśnie na parkiet?

jak dbać o parkiety drewnanie

About the author

Kategorie Bloga

Ostatnie Prace

Chmurka Tagów