Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
ORYGINALNE PRODUKTY
Profesjonalni Dostawcy
NASZE USŁUGI
Zawsze na czas!
SKLEP ON-LINE!

Jak czyścić podłogi z desek olejowanych?

Olejowanie desek drewnianych ma przede wszystkim na celu ochronę podłogi przed wilgocią i przed wnikaniem w nią wody. Sprawdź, jak należy czyścić podłogę, zabezpieczoną olejem do drewna.

Bieżące czyszczenie podłogi z desek olejowanych

Przede wszystkim o podłogę olejowaną należy dbać na bieżąco, co kilka dni usuwając z niej brud, kurz oraz piasek przy użyciu miękkiej szmatki nasączonej wodą lub odkurzacza z końcówką z miękkim włosiem. Pamiętaj, aby ze szmatki odsączyć nadmiar wody, gdyż wilgoć nie służy deskom olejowanym. Środki, używane do mycia podłogi nie mogą posiadać w swoim składzie zbyt wielu detergentów, które mogłyby zniszczyć delikatną strukturę podłogi.

Na czym polega konserwacja podłogi?

Aby podłoga z desek olejowanych pozostawała w nienaruszonym stanie przez wiele lat, co około dwa miesiące powinno przeprowadzać się konserwację, polegającą na rozprowadzaniu na niej twardego wosku nabłyszczającego. Wosk należy rozprowadzić mopem po powierzchni parkietu, pozostawić do wyschnięcia, a następnie wypolerować czystą szmatką.

Kiedy przeprowadza się odświeżanie podłogi olejowanej?

Kolejnym zabiegiem, który należy przeprowadzać na podłogach olejowanych jest coroczne usuwanie starych powłok wosku, na których utrwaliły się zabrudzenia. Po usunięciu starych powłok należy pokryć powierzchnię podłogi warstwą oleju pielęgnacyjnego i wypolerować. Pamiętaj, że przez dwa dni po odświeżaniu podłogi olejowanej nie należy jej myć na mokro, a także należy ograniczyć jej eksploatację.

Nasza firma oferuje Państwu sprzedaż, montaż oraz odnawianie podłóg z drewna. Posiadamy bogaty asortyment podłóg drewnianych, paneli winylowych, systemów elewacyjnych oraz tarasowych. W trakcie renowacji wykorzystujemy nowoczesną, a  także bezpieczną metodę maszynowego cyklinowania bezpyłowego. Wyróżniają nas wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm oraz atrakcyjne ceny. Montujemy podłogi zarówno u klientów indywidualnych, jak i w firmach oraz instytucjach.

About the author

Kategorie Bloga

Ostatnie Prace

Chmurka Tagów