Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
Sklep
Sklep
Usługi
+722 007 801 ul. Zamkowa 3, Żary
+697 190 801 Lokalizacja: U Klienta!
ORYGINALNE PRODUKTY
Profesjonalni Dostawcy
NASZE USŁUGI
Zawsze na czas!
SKLEP ON-LINE!

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

Parkiet to jeden z rodzajów podłóg drewnianych, które cechują się nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale także unikalnym wyglądem. Decydując się na wykonanie posadzki z drewna, zyskujemy dodatkowe korzyści. Jedną z nich jest możliwość odnowienia uszkodzonej warstwy powierzchniowej drewna, co pozwala szybko i stosunkowo tanio odmienić wygląd wnętrza. Wyjaśniamy, na czym polega cyklinowanie parkietu.

Zalety posadzki z naturalnego drewna

Tradycyjny parkiet oraz drewniane deski podłogowe to jedne z chętniej wybieranych rodzajów posadzek drewnianych. Naturalne drewno jest jedynym materiałem wykończeniowym, który korzystnie wpływa na mikroklimat panujący w pomieszczeniach. Podłogi, które zostają wykończone drewnianą posadzką, są ciepłe, przytulne i uniwersalne, co sprawia, że świetnie komponują się z wieloma stylami aranżacji wnętrz. Drewno możemy odnowić, dając mu drugie życie – jest to możliwe właśnie dzięki cyklinowaniu parkietu.

Cyklinowanie parkietu krok po kroku

Cyklinowanie parkietu polega na usunięciu zewnętrznej (zniszczonej długotrwałym użytkowaniem oraz nieprawidłową pielęgnacją) warstwy posadzki. Dzięki zastosowaniu specjalnych narzędzi do renowacji drewna możemy szybko i bez trudu przywrócić posadzce estetyczny wygląd i dawną funkcjonalność. Cyklinowaniu można poddać nawet bardzo stary parkiet. Do cyklinowania parkietu służą specjalne szlifierki (cykliniarki), które pozwalają skutecznie pozbyć się różnych niedoskonałości z powierzchni drewnianej posadzki. W zależności od rodzaju uszkodzeń oraz ich głębokości proces szlifowania parkietu może uwzględniać kilka etapów, podczas których stosowane są różne tarcze ścierne. Zastosowanie cykliniarki oraz odpowiednio dobranego papieru ściernego pozwala pozbyć się z powierzchni posadzki nie tylko starego lakieru, ale także rys i przebarwień. Po wyszlifowaniu uzupełnia się głębsze ubytki parkietu za pomocą powstałego podczas cyklinowania pyłu i specjalnej żywicy. Końcowy etap prac uwzględnia zastosowanie maszyny do polerowania drewna, która pozwala nadać posadzce odpowiednią gładkość. Po zakończeniu prac związanych z cyklinowaniem posadzka zostaje odpowiednio oczyszczona z pozostałości pyłu oraz musi zostać zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Zabezpieczenie parkietu uwzględnia zastosowanie odpowiedniego lakieru do posadzek drewnianych lub oleju do drewna.

About the author

Kategorie Bloga

Ostatnie Prace

Chmurka Tagów